Індивідуальний план та визначені в ньому форми роботи - це не мої особисті вимоги, а елементарні рекомендації, яких дотримуються усі, хто намагається написати статтю, курсову, дипломну.
Видати студентам у такому вигляді ці рекомендації було вирішено на засіданні кафедри, де обговорювалися проблеми із станом написання робіт.
У запропонованому графіку визначені орієнтовні етапи та форми роботи, які не тільки
рекомендовані у науковій літературі, а регулярно застосовуються нами (викладачами).
Але якщо ви не можете подати папку, то яким чином керівник може вам допомогти у роботі? Як він дізнається та перевірить знайдений вами матеріал? Якщо вам потрібна допомога керівника – ви маєте з ним працювати, а інакше ви залишаєтесь сам на сам з вашим матеріалом і не можете рухатися далі.
Що правда, є студенти, які намагаються принести керівнику готовий розділ, не узгодивши з ним логіку та зміст кожного підрозділу. Такі роботи читати, як правило, не можливо – ми на них дивимося і повертаємо із словами «не ґрунтовно, не науково, не логічно – потрібно попрацювати». А що ще скажеш, якщо людина намагається зразу вскочити в десятий клас і дивується, чому в неї не виходить як треба.
Тому не варто ігнорувати етапи підготовки до написання тексту – спочатку добре розібратися, систематизувати матеріал, а потім працювати над його мовним оформленням.
Не можете роздруковувати - пишіть руками, інших способів людство не винайшло! Якщо матеріалів дуже багато, то правильно їх систематизуйте:
1) спочатку складіть бібліографічний список, згрупуйте праць за рубриками (тематикою) відповідно до потреб вашої роботи
2) зробіть анотації до кожного матеріалу: які наукові положення з цього матеріалу можуть бути вами використані у роботі, якщо робота велика за обсягом складіть перелік усіх наукових положень
3) деякі найважливіші роботи, але не великого обсягу краще роздрукувати, або роздруковуйте частини, що стосуються вашої проблеми, зробіть ксерокопії матеріалів, що не мають електронних версій
4) зробіть розмітку роздруківок та ксерокопій: усі положення визначте
5) ви можете робити тематичні виписки руками або систематизовувати (набирати, чи вирізати частини тексту). Зручно використовувати таблицю: загальне наукове положення – аспект розкриття положення у джерелі – цитата-джерело (Прізвище, сторінки)
Наприклад. мовленнєва компетенція –комунікативна компетенція як комунікативної - …цитата… - [Пентилюк, Лінгводидакт словник, с.34]
Такі таблиці дозволять вам систематизувати усі наукові положення, що становлять теоретичне підґрунтя.
Як правило, папка з матеріалами (виписки, розмітка ксерокопій та роздруківок) має бути більшою у 2-3 рази. Матеріал має бути ретельно опрацьований, систематизований, тоді на його основі можна скласти робочий план і щось починати писати.
А як же ви, не зібравши та не опрацювавши матеріал, збираєтесь написати роботу?
Без списку літератури, проблемно-тематичних виписок та зібраного практичного матеріалу не може народитися текст роботи.
Не вірите - нам читайте відвідну літературу. Можете почати з Умберто Еко "Як написати дипломну роботу" (є на е-диску, папка ОНД).
Якщо так сталося і ви вже вважаєте, що написали перший розділ, то проведіть його аналіз:
o вибудуйте складний план, деталізований, до кожного підрозділу.
Часто ви подаєте нам читати матеріал, який сам не можете переказати. Самі не можете переказати, а чекаєте, що хтось має у вашій роботі відшукати зміст і логіку».
А буває ви приносите матеріал не відповідного обсягу і, мабуть, думаєте , що його має вам хтось скорочувати.
o прослідкуйте за логікою власного плану – з чого почали, до чого перейшли, чим продовжили, чим завершили підрозділ, який висновок зробили, чи відповідає він назві і початку підрозділу
o перевірте рівень ґрунтовності і науковості – кожне наукове положення (ваші пункти та підпункти деталізованого плану) має подаватися у роботі, розкриватися на матеріалі декількох джерел, ви маєте використовувати пряме і непряме цитування, називати прізвища науковців.
o перевірте ступінь опрацьованості джерел – чи кожна цитата прокоментована вами, інтерпретована
o перевірте логіку викладу – чи зробили ви переходи між науковими положеннями
o Укладіть список цитованої літератури до підрозділу
Успіхів!
Ps. Чекаю із матеріалами або проаналізованим розділом.