Ось ви й пройшли перші кроки пошуку та накопичення матеріалу. У вас вже готові:
- тематичний список джерел
- титульна сторінка
- зроблені виписки та згруповані тематично
- укладена картотека цитат (визначень, положень), відсортовані
- складено робочий план розкриття кожного з підрозділів
- зібрано матеріали в окремі файли 1.1, 1.2, 1.3. У цих файлах ви розміщуєте в логічній послідовності (заголовки обов’язкові) матеріали (зазначати джерело кожного – обов’язково) відповідно до складеного робочого плану. Як правило, такі файли більші за обсягом, ніж потім буде підрозділ, адже тут ви збираєте і визначення за декількома джерелами, і думки низки науковців щодо певних проблем.
Правда більшість студентів поспішають, ігнорують цей етап, а відразу намагаються написати текст. І що в результаті? Якщо текст не вийшов(не достатньо розкрито, не повно, не логічно, не достатня глибина аналізу наукових джерел), то доводиться розпочинати роботу спочатку: систематизовувати та узагальнювати.
Тому від якості таких заготовок – залежить ваш успіх.
Тепер можна починати оформлювати перший (іноді пробний) варіант тексту.
На що варто звернути під час роботи над текстом?
Насамперед, зрозуміти, що варто відразу працювати у якісному оформленні: ви будете бачити образ кожної сторінки та тексту в цілому.
Рекомендації до тексту чернетки:
- Зберігайте заголовки ваших думок (частин) – це допоможе відстежити структуру тексту. Пишіть заголовки жирним, можна кольором (синім) – у чистовій роботі ви їх знімете, а логіка залишиться.
- Кожне нове поняття (з’являється вперше) виділяйте жирним – це полегшить прослідкувати логіку та зв’язки понять, уникнути повторів тощо. Важливі (ключові) поняття залишаться і в чистовому варіанті.
- Максимально широко використовуйте посилання на джерела: іноді доцільно зазначати ледве не до кожної думки посилання на джерело. Якщо у вас якісно зроблені матеріали у файлах-заготовках (1.1 тощо), то кількість посилань можна зменшити, але це не завжди доцільно. Краще зайві посилання прибрати на етапі роботи над основним (чистовим) текстом.
- Цитати відразу оформлюйте якісно, щоб потім на це витратите зайвий час (і керівнику не доведеться правити ваші технічні помилки). Посилання в кінці речення, прізвище або коротка назва джерела, сторінка. Крапка ставиться після посилання.
Неправильно: Т. В. Симоненко [Симоненко, с. 235] вважає, що комунiкативна компетенцiя – це здатність користуватися мовою залежно від ситуації.
Т. В. Симоненко вважає, що комунiкативна компетенцiя – це здатність користуватися мовою залежно від ситуації. [Симоненко, с. 235]
Правильно: Т. В. Симоненко вважає, що комунiкативна компетенцiя – це здатність користуватися мовою залежно від ситуації [Симоненко, с. 235].
- Виділіть посилання синім [Симоненко, с. 235] – ви збираєтесь його залишити у чистовій роботі, а червоним – знімете.
- Подбайте про якісні переходи між частинами тексту. Текст таких переходів виділяйте кольором (синім). Якщо ви не задоволені якістю зробленого переходу, використайте червоний колір, щоб потім повернутися і допрацювати.
- Інші поради після ґрунтовнішого аналізу ваших матеріалів.
Немає коментарів:
Дописати коментар